AJBA

Z ARW
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

All Japan Budō Association

All Japan Budō Association[1] (dále jen AJBA) je organizací založenou na přátelství, úctě, loajalitě a cti. Společnými cíli jsou legitimní zkoušky na technické stupně, rozvoj japonské kultury a samozřejmě šíření bojového umění v co nejkvalitnější podobě.

České zastoupení

V České republice má zastoupení tato organizace prostřednictvím Sensei Garcii (2017 - 2018, 2019 - dosud) a Davidem Maňurem (2018 - 2019).

Členové

- současný stav

Vlajka Stát Poznámka
Japonsko.png Japonsko ---
Serbia.png Srbsko ---
Czech.png Česká republika od roku 2017
Puerto-Rico.png Puerto Rico ---
Italy.png Itálie ---
Chile.png Chile ---
Spanelsko.png Španělsko ---
Indie
Filipíny
Holandsko
United States of America(USA) 16036.png USA
Velká Británie
Francie
Hong-Kong
Kanada
Peru
Mexiko

Technické stupně

Technické stupně Kyu i Dan udělené v České republice, jsou mezinárodně uznávané. Česká republika prostřednictvím svého zástupce zařídila již v roce 2018 výjimku. Technické stupně Kyu aktuálně (říjen 2020) nejsou uznávány automaticky.

V případě ukončení spolupráce nicméně technický stupeň přestává platit. Má to několik důvodů, avšak nejdůležitějším je fakt, že "...AJBA ani prostřednictvím svého zástupce nemůže nadále garantovat technickou úroveň držitele technického stupně Dan, pokud tato osoba nadále není ve spojení s AJBA (ČR)"; Je potřeba si uvědomit, že AJBA obecně podporuje přátelství, týmovost, profesionalitu, loajalitu a taktéž velmi důležitou etickou úroveň.

Seznam technických stupňů, které jsou aktuální a uznané jsou na oficiálním webu AJBA[2].

V případě ukončení spolupráce není možné nadále využívat technický stupeň, insignie, záštitu ani oficiální materiály AJBA/AJBA ČR (ani v zastoupení i Seishin Budó Kai).

Reference, poznámky, odkazy

  1. http://www.japanbudo.com
  2. http://www.japanbudo.com/masters