Gensoku

Z ARW
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Agatsu Ryu No Gensoku

Agatsu Ryu No Gensoku (japonsky 吾勝流 柔術 の原則) v překladu „Pravidla Agatsu Ryu" či chcete-li doslovně „Pravidla, jak dosáhnout vítězství nad sebou samým" jsou závazná pravidla každého studenta i učitele v Agatsu Ryu.

Agatsu Ryu No Gensoku v dōdžō (listopad 2017)

Pravidla

Pravidlo Význam
TÝM Agatsu Ryu je tým vzájemně se podporujících lidí, jejichž společným cílem je celoživotní studium japonského bojového umění Ju Jutsu dle metodiky a principů Agatsu Ryu Dōshu.
ZODPOVĚDNOST Jsme zodpovědní vůči sobě, ale i vůči ostatním. Naší zodpovědností je uchování tohoto tradičního bojového umění a šíření myšlenky Agatsu Ryu.
AGATSU Smyslem bojového umění je všestranný rozvoj. Agatsu znamená uvědomit si, že cokoliv se děje, je měnitelné. Špatné návyky mohou být nahrazeny těmi správnými. Agatsu učí odpoutat se od svého ega, překročit vlastní stín a být opravdu svobodný.
LOAJALITA Jsme loajální vůči Agatsu Ryu i svému učiteli. Loajalitou vyjadřujeme svou vděčnost za možnost praktikovat bojové umění Ju Jutsu.
RESPEKT Respektujeme se navzájem a dodržujeme danou hierarchii v Agatsu Ryu. Je pro nás osobní zodpovědností respektovat druhé.

Autor a ustanovení

Autorem těchto pravidel je Agatsu Ryu Dōshu. Pravidla byla ustanovena v roce 2014, i když se v jiné formě objevily již v roce 2005[1]

Porušení pravidel

V Agatsu Ryu jsou tato pravidla součástí studia. Nicméně se předpokládá, že právě v rámci studia bude docházet k drobným nedorozuměním i porušením těchto pravidel. Zároveň se však očekává, že student bude tato pravidla respektovat a dodržovat tím více, čím výše se bude v hierarchii Agatsu Ryu nacházet.

  1. Zkušební řád: Škola Ju Jutsu (str. 7).