Kategorie:Zdravi

Z ARW
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rozšíření.png ROZŠÍŘENÍ

Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte nám tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty.


Zdraví a péče

Praktikování bojového umění má za následek zvýšenou zátěž na tělo. Je proto nutné pečovat o své zdraví a věnovat dostatek času k regeneraci.

Kompenzační cviky

text

Prevence

text

Prevence obecná

Prevence vzniku nemocí.

Psychosomatická onemocnění

Mapa strachu

Psychosomatická onemocnění jsou onemocnění, při kterých se psychické problémy projeví navenek jako tělesné nemoci. Dostaví-li se tělesné obtíže vlivem dlouhodobého stresu, postižený vyhledá lékaře. Pro zdravotní potíže psychického původu je charakteristické, že výsledky jsou v normě, nejsou zjištěny žádné abnormality. Pacient se dozví, že je zdravý, přestože jeho potíže přetrvávají.

Podle některých odborníků je až 70 % všech tělesných potíží psychického původu. Starosti, nespokojenost, stres představují pro naše tělo takovou zátěž, že se s ní nedokáže vyrovnat jinak než vznikem nějakého tělesného problému. Příčinou psychosomatických onemocnění je dlouhotrvající stres, nedostatek spánku, nedostatek času na aktivní odpočinek, starosti, obavy, strach.

Zdroje

https://zdravezdravi.cz/nemoci/psychosomaticke-onemocneni-priciny-priznaky-a-lecba

Tato kategorie neobsahuje žádné stránky či soubory.