David Maňur

Z ARW
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Mgr. David Maňur, narozený dne 29. prosince 1995 je český učitel bojového umění Jujutsu. V bojovému umění se dostal v roce 2004 v Lipníku nad Bečvou. Jeho učitelem je René Garcia. V roce 2017 složil úspěšně zkoušku 3. Dan Jujutsu.

Je současným Waka Sensei Agatsu Ryu.

„V Agatsu Ryu na mne ihned od začátku dýchla úžasná pohodová atmosféra. Začal jsem cvičit zejména díky profesionalitě a úplně odlišnému přístupu ke studentům, než jsem viděl kdekoliv jinde. To mě natolik uchvátilo, že jsem začal cvičit a od té doby nepřestal. Nyní se snažím vyučovat a dále předávat získané dovednosti stejně odhodlaným způsobem, jako jsem to viděl u svého mistra.“

Mgr. David Maňur
Manur David.jpg
OSOBNÍ INFORMACE
Datum narození 29. 12. 1995
Místo narození Přerov
Stát Česká Republika Česká republika
Výška 174 cm
Oblíbený citát "Ať si myslíte, že něco
dokážete, nebo nedokážete,
pokaždé budete mít pravdu."
(H. Ford)
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Aktivní roky 2004 - doposud
Dōdžō Ar male 24x25.png Agatsu Ryu
Asociace SBK
Zařazení a funkce Šidóšakai,

Agatsu Ryu Waka Sensei

Učitelé Shihan René Garcia,
KVALIFIKACE
Technický stupeň 3. Dan (2017)

Cerny.png

Školení, akreditace Akreditace II. tř.,

Instruktor S.

Počátky

Jujutsu začal cvičit v roce 2004 pod vedením svého mistra, jímž je od počátku svého působení v Agatsu Ryu Shihan René Garcia. První roky studia bojového umění Jujutsu strávil v dódžó v Lipníku nad Bečvou, odkud pochází. Po několika letech začal postupně navštěvovat dódžó Agatsu Ryu v Přerově a postupně zde i zůstal a nadále se vzdělával a poctivě pokračoval ve studiu Jujutsu.

V roce 2011 získal I. Dan Jujutsu. Postupně se připravoval na pozici učitele bojového umění a i přes svůj nízký věk (15 let) začal vyučovat začátečníky v Agatsu Ryu. Od této doby absolvoval nespočet vzdělávacích akcí, seminářů a stáží. Začal se také angažovat v chodu školy a postupně začal organizovat nejrůznější semináře a stáže. V roce 2016 se spolupodílel na založení Agatsu Ryu, s.r.o.

Od doby, kdy začal učit, se specializuje na výuku bojových umění ve skupině určené pro mládež a dospělé. V roce 2018 získal zkušenosti v oblasti výuky bojových umění na mezinárodní stáži v Srbsku.

V minulosti se krátce věnoval Aikido, kde získal 1. Kyu Aikido Aikikai (2018). V současné době se mimo Jujutsu, které je jeho hlavním zájmem, věnuje také Kenjutsu. Mimo bojová umění se v Agatsu Ryu věnuje tréninku žen v sebeobraně.

Technické stupně

Stupeň Rok či datum udělení Udělil(i) Místo udělení
1. Dan 11. 7. 2011 R. Garcia Czech.png Přerov
2. Dan 13. 7. 2013 R. Garcia Czech.png Přerov
3. Dan 30. 9. 2017 R. Garcia Czech.png Opava


Kvalifikace

Co o sobě sám říká?

Sám sebe považuji za velice systematického člověka s velkým důrazem na přesnost a detail, což se odráží i v mém stylu výuky bojového umění. Mezi mé hlavní přednosti patří dochvilnost a velice si cením svého smyslu pro spravedlnost.

Věnuji se převážně práci a výuce v Agatsu Ryu. Studoval jsem psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, kterou jsem úspěšně ukončil v červnu 2020. Ve volném čase rád čtu, bohužel příliš času na čtení v poslední době nemám. Mám rád mnoho druhů sportů a celkově pohybových aktivit od plavání, lyžování, florbal, volejbal až po minigolf. Není mi cizí sledování seriálů před spaním.


Ok control.png - Tato zpráva informuje, že informace byly ověřeny.